Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 15 pro 2004, 18:33

Ahoj holky, tak po dnešní kontrole to nevypadá dobře a enterální sondu mi nejspíš nechají až do porodu. Ach jo.. Už bych se tak chtěla najíst a ještě 2,5 měsíce nebudu moct. Budu to muset nějak vydržet. Ale co mi na tom nejvíc vadí je, jak všichni čuměj, doslova zíraj, kamkoli jdu... Někdo se i posmívá. Lidi jsou fakt jednoduchý.
Holky držím všem palce. Petuldo a jak jsi na tom ty? :-)
Karambolka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 18 pro 2004, 18:06

Ahoj karambolo, tak ja sem ji mela 3 mesice a jezdila jsem s tim po praze v metru a autobuse. Chodila s tou vyxzivou do skoly, kde nas v prednaskove sini je tam 100. Revizori si mysleli, ze jsem utekla z nemocnice, ale nepotkala jsem se tam s nikym, kde by se mi posmival. Zato jsem mela prednsot na sedadle, kdyz bylo vsude plno.
Predstavovala jsem si to jako nejakej moderni doplnek.
Jinak u nas ve meste jsem se trochu za to stydela, ale prezila jsem.
Tak hlavu vzhuru
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 19 pro 2004, 18:14

Ahoj lucinko, vidím, že v tom nejsem sama i když v našem městě jsem asi jediná mi přijde :-) No posmívají se puberťáci samozřejmě, normální dospělý ne. Nejsem člověk, který by si to moc bral. Spíš mi to všechno zkazilo plány. Chtěla jsem chodit plavat, na večeře, bavit se, dokud se to nenarodí. Prostě si užívat zbytek těhotenství. Ale takhle. Navíc tomu chudáčkovi nenarozenýmu to vůbec nemůže chutnat. Doufám, že až se narodí a vyroste, tak to bude naopak a bude mu chutnat všechno :-) No nechám se překvapit. Ale popravdě už chci aby byl na světě a konečně ochutnal aspoň to mlíčko :-)
Karambolka
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 19 pro 2004, 20:11

Holky ještě jedna věc, vy co už mimča máte nebo je čekáte, jaké máte výsledky? Myslím jestli se vám zvyšuje CRP a klesá albumin nebo ne....
karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 03 led 2005, 15:07

Ahojda maminy,
jsem v 19. tydnu. Vse mam po gyn. strance Ok. Co je CRP, to fakt nevim, akorat znat ty jejich zkratky ve vysledkach. V poslednich jsem mela trochu zvysene jaterky a predavkovana zelezem jsem byla. Krevni obraz mam v norme, spise mi tehot. prospiva. a chci se zeptat, kdo jste brali mamavi (tehot. vitaminy) meli jste po tom nejake vedlejsi ucinky? Ja jsem se silene osypala na brise a rukou a desne to svedilo. Dostala jsem primo na gastru na to mast a koupel, abych mela mastnejsi kuzi a vse je v poho.

No nic zase jdu makat, mejte se zdrave.


[/quote]
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 05 led 2005, 17:55

Ahojte v prvom rade Vam prajem vsetko dobre v novom roku.
Karambolka, drz sa, musi to byt tazke. Ja sa momentalne drzim ale aby som to nezakrikla. Karambolka uz sa nam to krati. Kedy mas TP, uz si nepamatam, viem, ze tak neako ako ja 22.3.05.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 05 led 2005, 23:35

Ahojky Petuldo,
nějak to zvládám, ze začátku když mi dali zas sondu, tak jsem brečela, ale už jí mám skoro 2 měsíce a člověk si na to nějak zvykne. Jediné o co mi jde je, že to juniorovi nemůže vůbec chutnat :-) Termín mi posunuli na 5.3.05, protože je extrémně živej. Sondu budu mít bohužel až do porodu. Bude to tak ale lepší, výsledky jsou pořád stejné a nechci strávit zbytek těhotenství v nemocnici, kdyby se to rozjelo. Jinak se doma docela nudím. Už nevím co bych si vymyslela za práci - teda spíš mě nic nebaví. Venku je hnusně. Všichni chodí do práce a já zavřená v tý garsonce. Prcek asi bude díky mě televizní maniak :-)
Doufám, že u tebe je vše OK. Kdyby něco tak se ozvi.
Karambolka
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 05 led 2005, 23:36

Ahojky Petuldo,
nějak to zvládám, ze začátku když mi dali zas sondu, tak jsem brečela, ale už jí mám skoro 2 měsíce a člověk si na to nějak zvykne. Jediné o co mi jde je, že to juniorovi nemůže vůbec chutnat :-) Termín mi posunuli na 5.3.05, protože je extrémně živej. Sondu budu mít bohužel až do porodu. Bude to tak ale lepší, výsledky jsou pořád stejné a nechci strávit zbytek těhotenství v nemocnici, kdyby se to rozjelo. Jinak se doma docela nudím. Už nevím co bych si vymyslela za práci - teda spíš mě nic nebaví. Venku je hnusně. Všichni chodí do práce a já zavřená v tý garsonce. Prcek asi bude díky mě televizní maniak :-)
Doufám, že u tebe je vše OK. Kdyby něco tak se ozvi.
Karambolka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 06 led 2005, 17:01

Po 2,5 mesicich co jsem sondu nosila jsem mela takove chute, co si dam, ze jsem nevedela co snist driv. Nakonec kdyz jsem se najedla tak mi to prislo , jako kdybych jedla kazdej den. Vubec nic zvlastniho a dokonce mi nektere veci, na ktere jsem se tesila vubec nechutnali. Kdyz sjem mela sondu cumlala jsem bombody tofo. Nekdy i 10 za den, nebo jsem si kupovala zvejkacky, ale pozor na zuby, mela jsem pak 11 kazu.
Tak se zkus treba ucit nejakej cizej jazyk.Ja kdyz jsem mela sondu, tak jsem studovala kucharky, abych si pak neco dobreho dala, az budu moc jist. Jinak co ti davaji za prasky?
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 06 led 2005, 21:08

Ahoj lucinko,
jojo je fakt, že si člověk neodvykne na jídlo - na chuť jídla. Já bych si taky teď dala cokoli. Ale spíš mám chuť na normální slaný jídlo, na sladký ani ne. Mám 1,5 měsíce za sebou a 2,5 mě ještě čeká. Beru 3x2 Pentasy, 100mg Imuranu, 8mg Medrolu a 9mg Budenofalku. Na to že jsem těhotná docela děs :-) Až se to narodí, tak půjde sonda ven a zvýší mi kortikoidy, tak to snad bude OK. Měj se hezky.
Karambolka
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 06 led 2005, 21:26

ahoj karambolka, teraz som bola cez cele sviatky doma, bolo mi OK lebo i manzel bol doma. Este mesiac do prace a potom budem doma i ja, neviem si predstavit co budem robit. Termin Ti poriadne posunuli, pojdes na sekciu? Alebo Ti ho posunuli podla uzn? Drz sa, tu je tiez skor jarne pocasie, ale lepsie ako poladovica.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 10 led 2005, 12:20

Ahoj,tak jak si to ctu, tak jsem na tom dobre. Sise mi vsichni tvrdi, ze mi tehotenstvi prospiva. Termin nam podle ultrazvuku posunuli z 5.6.05 na 24.5.05. A nemusime ani na genetiku.
Kam vam zavedli tu sondu? Me taky chteli nechat doma, ale asi bych se picla. Rikam dokud to jde, doma me neuvidi. Holky drzte se.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 11 led 2005, 17:29

Ahoj holky,chci se zeptat otěhotněla jste některá na imuranu? Máte někdo zkušenosti s braním imuranu od začátku těhotenství
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 12 led 2005, 12:28

ahoj,
jo beru Imuran skoro uz 2 roky. Momentalne jsem v 5.mesici.
Doktorka mi rekla, ze ma hodne maminek na Imuranu, ze se nemusim bat. Ale dohodni se co nejnizsi davce, ja beru 25mg.Vse mam v pohode. spise mi tehotenstvi prospiva.
Hodne zdaru
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 13 led 2005, 11:32

ahojda Andreo,
já otěhotněla na 100mg Imuranu a ten beru doteď. Jsem v sedmém měsíci a vše je snad OK. K tomu beru Pentasu 3x2, Medrol 8mg a Budenofalk 9mg. Prostě feťák už v těhotenství :-) Podrobila jsem se samozřejmě genetickým ultrazvukům a odběru plodové vody, ale vše vyšlo v pořádku. Samozřejmě jsem byla na nervy, když jsem se to dozvěděla, protože mi doktorka řekla, že už nikdy nebudu moct jít pod 100mg Imuranu, tudíž děti nejspíš ne-e. Stal se vlastně malý zázrak a věřím, že se mi za 2 měsíce narodí zdravej klučina :-)
Karambolka

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti