Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 16 říj 2004, 17:32

Ahoj Tome,
na tohle tema uz tady probehlo nekolik diskuzi, zkus pohledat. Problem by mohl byt v Imuranu, v pribalovem letaku se myslim pise, ze muze dojit ke zmene (nebo naruseni) chromozomu - coz muze byt problem. Ale taky nemusi. Vetsi riziko je pravdepodobne u zeny. Zkus, jestli by ti ten Imuran aspon na nejakou dobu nesnizily. Ostatni leky by nemely byt problem, jen ten posledni neznam. Taky by nebylo od veci poradit se s genetikem.
Hodne zdaru, Andrea
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 17 říj 2004, 09:45

Ahoj Tome,
teda vidím, že Imuranu se bojí všichni. A přijde mi, že víc než já. A to beru taky 100mg, a to celé těhotenství. Mě vyšly všechny testy negativní, teď jdu v pátek na amniocentézu, a pokud i ta vyjde dobře, už se nebudu bát, že miminku něco bude.
Výrobci léků, genetici atd. uvádějí různé studie a experimenty na zvířatech, kterým podávají mnohonásobně vyšší dávky než je 100mg Imuranu denně. Z těchto studií vyplývá, že se může objevit poškození. Ale myslím, že riziko poškození plodu, pokud Imuran bere mužský protějšek je úplně minimální. Co bych měla říkat já :-) Už jsem se bála dost, teď věřím, že miminko bude zdravé. Bát se celé těhotenství, že to nedopadne dobře je pro miminko mnohem horší.

Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 18 říj 2004, 08:31

Ahoj,
tak jsem si dnes dosla pro prukaz a ma to tedy cerne na bilem. Po gyn. strance je vse zatim v poradku. Na gastro jdu pristi patek. Imuran beru denne 25mg. nechala mi ho, pry maminy uz s imuranem mela a vse v poho.
ja jsem taky celkem v poho, nic me neboli, jen po ranu je mi divne a kdyz se najim nebo prejim. Nezvracim to nic. a brisko- crohn je taky v poho.

Hodne zdaru.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 22 říj 2004, 14:09

Ahojky,
tak dnes jsem podstoupila amniocentézu. Můžu Vám říct, že která z Vás jí bude absolvovat a bojí se jí, vůbec nemá čeho. Bála jsem se jí taky, ale vůbec nic to není. Je to možná tím, že mi tyhle typy zákroků nevadí, ale opravdu skoro nic člověk necítí. Teď už ani nevím, že mi něco prováděli. JInak už víme co to bude, bude to klučina :-) Už se moc těšíme, věřím, že výsledky amniocentézy budou v pořádku :-)
Držím všem palečky...
Karambolka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 22 říj 2004, 15:04

a co to je ta amniocentoza?
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 23 říj 2004, 09:57

Ahoj lucinko,
amniocentéza je odběr plodové vody v 18tt. Zní to děsně, ale fakt to nic není :-)
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 26 říj 2004, 10:28

Tak jo na tom byla moje mamka a taky nic nerikala, jen jsem slysela ze to uze bejt nebezpecne pro dite, ze jak se hejbe muze se poranit a zemrit. Tim nechci strasit. Vim ze se to dela, kdyz je nekdo v rizikovem tehotenstvi. Jen jsem nevedela jak seto jmenuje. Tak dik. Ja mimco planuju az tak za 2 roky. Jeste zatim studuju.
Myslis, ze to budu mit taky jako rizikkove s toudle nemoci?
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 26 říj 2004, 12:29

Ahoj lucinko,
myslím, že záleží jen na Tvém gynekologovi, jestli Tě pak nechá doma na rizikovém těhotenství nebo ne. Ale myslím, že je u téhle nemoci doporučeno. Já jsem ho dostala hned.
Jinak při tom odběru jsem měla taky strach, že se může o tu jehlu píchnout, protože už do mě "mydlí" 14 dní, a to pěkně. Ale to procento, že se něco stane je strašně malinký. Jinak první výsledky amniocentézy jsou v pořádku :-)
Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 27 říj 2004, 12:05

Ahoj,
ja jsem v 9. tydnu. Na rizikovce nejsem a zatim nechci. A doktorka se ani nijak nezminovala. Na gastru jeste nic nevim, tam jdu v patek.Nic me neboli, Jen se mi chce silene spat, vecer no problemo usnout uz okolo 8 a rano na 7 mam problem vstavat do prace.

Preji hodne zdaru maminy
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 31 říj 2004, 17:53

Ahoj karambolka, aj ja momentalne cakam na vysledky odberu plodovej vody, kt. som podstupila 20.10. Mala som vysoku hodkotu HCG, AFP bolo vporiadku. Vysledky su u nas 3 tyzdne od odberu. Chodia mi zimomriavky po chrbte. Teraz som doma na PN, yistili mi problem s placentov.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 01 lis 2004, 10:58

Tak nazdarek matky,
byla jsem v patek a konrole, mam blby jaterky. Tak mam peknou dietku, (echce me cpat prasky), a prasky mi nechala a jeste od 2. trimestru brat od 2 pentasy navic-preventivne, jinak vse v poho.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 01 lis 2004, 18:13

Čauky holky,
tak jsem si dneska šla jen pro razítko k obvoďačce. Teda to jsem si jen myslela. Poslechla si mě a poslala mě okamžitě na ECHO. Mám vrozenou slabost šelest, která se projevila až v těhotenství a po porodu prý zmizí. Už se bojím někam jít, aby mi ještě něco nezjistili :-) Kouká, že ze mě ten malej "cucá" veškerý moje zbylý zdraví :-)
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 04 lis 2004, 12:39

Holky, vim ze tu jste i s dvojcaty, nevite jsou jste meli hodnotu HCQ? Pry cimje vyssi, tim bude vice deti. Ja ji mam 2616.
nevite jak je to od-do 1, od-do 2 deti, atd
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 04 lis 2004, 12:41

Jo jeste se chci zeptat, cojste na rizikovem, takjste na neschopence, ze? a jak mate vychazky? cely den, ci jen od-do?
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 04 lis 2004, 15:45

Zdravím všechny těhule!
že nás tu je:)
Já už snad budu pomalu končit, jsem ve 38.tt - což je nejvhodnější doba pro ukončení těhotenství u dvojčat. Už se fakt těším, protože se pomalu nemůžu hýbat.Od 6. měsíce, kdy jsem teprve začala přibírat jsem přibrala 20kg! HOdně z toho bude i voda, nohy mám jak sloupy, nemůžu se vejít do bot. Ledviny to už asi nestíhají.Tak po 10 letech dokážu sníst celou porci jídla - a tak jím:) Jeden nikdy neví, kolik se toho k těm prckům nakonec dostane. Mě se teď začal ozývat Crohn, nevím jestli je to tím velkým tlakem na streva (bricho mám fakt obrovské) nebo změnou z Entocortu na Pentazu, asi oboje. Každopádně se těším až už budou venku.
Jo, Mirko, co je HCQ nevím... :oops: U mě prostě věděli od začátku že to jsou dvojčata a pak už žádné čísla nehlásili. Krev jsem měla dobrou, ani na odběr plodové vody jsem nešla, jen na genetický ultrazvuk.
A neschopenku jsem měla asi od 12h - 16h nebo tak nějak, můžeš si sama říct kdy chceš mít vycházky. Celý den to ale nejde. Musím to zaklepat, ale já jsem naštěstí žádnou kontrolu neměla, moc jsem to nedodržovala. Byla jsem třeba i týden pryč.
Tak vám všem přeju krásný těhotenství, krásné a zdravé miminka a šetřte se!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů