Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 05 lis 2004, 16:49

Ahojky tehulky:)

Jaxi to tady tak ctu, je to prvni povzbuzeni, ktery sem v oblasti crohn + tehotenstvi objevila!:) Doktori strasne strasi, vazne sem se bala ze mimco s tim kvantem prasku a problemu nikdy mit nebudu, ale vypada to, ze to jde:)

Muzu se zeptat - jste nektera treba i po operaci? Nedela to problemy?

Diky a drzim vam vsem pesti!
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 08 lis 2004, 10:22

Ahoj Andrej,
kdy ti rekli ze budes mit dvojcatka?
rekli ti to hned nebo az na ultrazvuku?

díky MM
Jířan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jířan » 10 lis 2004, 11:45

Ahojky těhulky Crohňačky.Tak jsem byla na kontrole a probírali jsme plánované těhotenství. Tak mi doktor navrhnul, že by to chtělo zkontrolovat střevo,abychom věděli,jak to tam vypadá. Tak jdu na jaře na gastroskopii a kolonoskopii.Fuuuj, ale co se dá dělat. Taky jsem dostala Entocort, takže teď mám celkem 4 druhy léků, tak jsem zvědavá, jak to bude potom. Mějte se
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 10 lis 2004, 17:47

Ahoj holky,

úplně náhodou jsem se dostala na tyto stránky. Hledala jsem, co ulcerozní kolitida a těhotenství. No já koukám. Pořád jsem se utápěla myšlenkou, že jsem jediná chudinka na světě a tady je tolik lidí s podobnými problémy a starostmi. Hned je mi na světě líp. Musím se první zorientovat na těchto stránkách a doufám, že mě přijmete mezi sebe, patřím mezi snažilky na léto 2005. Ulc. kolitidu mám od 22 let, tzn. 4 roky. Když se objevila, málem jsem umřela v nemocnici. Řekli, že když přežiju noc, máme vyhráno. A já přežila, přehodnotila život, mám jiný žebříček hodnot a snažím se žít co nejlíp. Po celé 4 roky se držím, žádné větší problémy. Důležitá je psychika a já věřím, že bude líp. Jak říká můj dr. - jsou horší věci na světě, děvčátko moje.
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 10 lis 2004, 18:43

Ahojte, dnes som sa dozvedela telefonicky vysledky z odberu plodovej vody. Su OK. Este to nemam cierne na bielom. Karambolka ozvi sa.
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 14 lis 2004, 15:31

Ahoj Mirko tady Jana z lázní teď jsem si tu přečetla že jsi těhotná to je super zpráva moc oba s Danem gratulujeme. My zatím nic já jsem se po lázních hodně zhoršila takže ještě čekáme. Ale už slintám do každého kočáru:)) Přeju ti moc štěstí a hlavně pevné zdraví snad je ti dobře. Napiš mail někdy jak se ti daří. Tak pa mamino Jana
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 23 lis 2004, 19:08

ahoj lidičky,
tak jsem se teď vrátila po 14 dnech na metabolický JIPce. Rozjel se mi crohn z ničeho nic. Bylo mi šíleně zle. Ukazatel výživy mě i miminka byl nízký, takže jsem na měsíc opět na enterální výživě sondou přímo do žaludku. Pokud se to do měsíce nezklidní, budu na ní muset být až do konce těhotenství. Což bych asi psychicky nevydržela. Kdybych nebyla těhotná, nemusela bych jí mít, dali by mi velkou dávku kortikoidů, ale kvůli miminku je tohle nejšetrnější. Kontrolovali mi ho včera a je zdravej a možná i trošku přerostlej :-) Budu to muset nějak vydržet, už si snad budu moct dát štědrovečerní večeři :-)
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 24 lis 2004, 08:26

Držím moc všechny palečky, aby bylo vše co nejdříve v pořádku. Určitě se to zlepší a nakonec si pochutnáš na štedrovečerním kapříkovi. Hodně štestí a hlavně zdraví!!! K.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 25 lis 2004, 16:26

Ahoj lidičky!
Tak mám pár minut času na to abych se mohla pochlubit. Dvojčata už jsou na světě! Rodila jsem 8.11. císařem.(38 tt.)
Jsou to kluci - Matěj 2530g a Štěpán 2770g. Naštěstí jsou úplně zdraví (co se dá ted zjistit). Jsou samozdřejmě krásní :) ale je to šílená makačka. Bohužel 3 dny po porodu se mi rozjel crohn... S výčitkama jsem to zastavila Imodiem, abych se aspoň trochu najedla a mohla fungovat. Nakonec jsem změnila Pentázu (2-0-2) za Entocort (3x1). Už se to zlepšuje a do mlíka toho prý jde minimum... tak musím věřit. Ještě se mi nedaří plně kojit, musím trochu dokrmovat, ale kluci rostou jak z vody.
Nejhorší jsou samozdřejmě noci... dnes jsem spala tak 3h... ale snad se to zlepší.
No, už se zase musím chystat na kojení, takže se loučím a přeju všem těhulkám a zvlášť Karambolce pevné nervy a hodně zdraví!!!
Andrea
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 25 lis 2004, 19:12

Ahoj Andreo,
moc Ti gratuluju :-) Hlavně ať jste všichni zdraví. Budeš mít teď pěkně starostí, když to jsou dva kluci. Umí pěkně zlobit. Mě naštěstí čeká jen jeden :-) Už odečítám dny na enterálu, protože už mi to štve teď. Ale vím, že je to to nejlepší pro mě i pro mimčo. Pořád lepší než aby se to rozjelo ještě víc.
Ještě jednou hodně zdravíčka a dávej vědět, jak se vám daří. A taky třeba pošli odkaz na nějakou fotečku :-)
Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 26 lis 2004, 10:51

Ahojda holky,

predem vam preji hodne stesticka, zdravicka a pevnych nervu.

Ja jsem ve 13t. a jsem uz 14 dni doma se chripkou, ale ted uz je to fajn (mam jen uz trochu kasel). Jeste tyden mam byt doma, ale moc se mi nechce-snad to zvladnu. Vsici by me okolo videli nejdradeji na rizikovce, ale ja jeste nechci. Doma by me asi piclo.

No nic, jdu zase dom (jsem v praci jen na skok).
Takze drztese maminy. =o)
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 26 lis 2004, 14:27

Ahojte, gratulujem k dvojickam.
Dievcata, drzte sa. Ja tiez cakam chlapceka dnes sme 23+3tt.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 29 lis 2004, 10:00

Andrejko,

blahopřeji k dvojčátkům a přeji hodně zdravíčka Vám všem a především přeju hodně spánku :-)))

K.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 06 pro 2004, 19:14

taky gratuluji. Docela ti zavidim, taky bych uz chtela mit malé.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 15 pro 2004, 11:56

Ahoj tehulky a maminy, jak se vede? Nam je dobre, jsme v 16.týdnu. Dnes jsme na kontrole poslouchali srdicko. V lednu jdeme na druhe sono.
Bricho me vubec neboli. Jsem v pohode. Snazim se jist nejake ovoce, abychom meli vitaminy. Hlavne na boj se zimnimi nemocemi.

Zijte zdrave a krasne a zdrave Vanoce =o)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů