Stenoza v konečníku

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Stenoza v konečníku

Příspěvekod Ivana » 06 úno 2014, 21:52

Ahoj spolubojovníci. Crohna mi dignostikovali už před 17 lety a před 3 týdny jsem měla první "větší" operaci - resekci term. ilea (jak jinak :? ). Všechno proběhlo bez komplikací, zákrok proveden laparoskopicky. V narkoze mi udělali i dilataci stenozy v konečníku. Dilatace moc nepomohla :evil: a tímto se ptám: je tady nějaká dobrá duše se stejnou komplikací? Jak to řešíte? Dilatujete doma svépomocí? Nějaké čípky atd? Za každý postřeh děkuju...
YANECK
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stenoza v konečníku

Příspěvekod YANECK » 18 úno 2014, 22:54

Pokud je stenóza to same jako frissura ( jako ze asi jo :) .. tak me poradila doktorka http://www.aarskrickova.cz/dilatatory/ nebo pak ještě jeden podobny pripravek ( ten je ale lepsi na hemoroidy )
oboji bez uhrady. Ty dilatatory se daji používat jak teple tak studene ( mrazak ) na stenozu se prave přes mast davaji teple, od toho malého az po ten velky ( na obrazku tak velky nevypada :) ) .. a nevim jestli mi
pomohlo to, ale mam frissuru urcite lepsi, s tim, ze mi mozna pomohla i biolecba, která ma taky pry priznive ucinky . Cipky masti atd nic moc :(
nikytnela
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nikytnela » 25 bře 2014, 17:16

Nekdo se tu ptal na pistele... jsem prave po operaci,jiz ctvrte.Tentokrat mi byla vlozeny trasovaci gumicky a usti konecnikem,kde mam na nich tri uzliky a minimalne rok se s nimi budu potykat.. jen doufam,ze mi to pomuze,jelikoz ,jak uz tu bylo psano,je to velice bolestive a o hygiene mimo domov uz ani nemluvim...je to jako sedat na jehly namirene primo do konecniku. Ale jak rikam,vzdy,kdyz mam ze vsech problemu s Crohnem deprese,jdu se projit po onkologii a prejde me to :-) Tak se lidicky drzte !!!
zagro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stenoza v konečníku

Příspěvekod zagro » 28 bře 2014, 11:20

S tímhle jen těžko radit. Sám mám po dvou operacích (1x fisura, 1x fistule) při Crohnově onemocnění. Zkoušel jsem čípky, masti, diletátory, sedací koupele ... Nic z toho skutečně nepomohlo a tak prostě žiju dál a doufám, že se to opět nevrátí v nejhorší podobě. Beru to tak, že pokud mám problémy zatím "jen s bolestivou stolicí", tak je to ok. Až se nedá kvůli fisuře chodit, tak je to horší. Ovšem ta hygiena je problém. Jak ji asi tak člověk může dodržovat v práci, když je přítomnost bidetů "nenormální" i v českých rodinách :/

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů